Łódź

Pytanie w MILIONERACH (zródło TVN)

Od ukończenia przeze mnie edukacji na poziomie szkoły średniej a potem wyższej minęło już sporo czasu. Moja starsza córka, która zapytała mnie dlaczego na poziomie Liceum Ogólnokształcącego musi się uczyć "interpretacji geometrycznej i algebraicznej wartości bezwględnej" ? Niestety dla mnie, kolejnym pytaniem córki było : "czy taka wiedza przydaje się w codziennym życiu ?". Jeżeli licealista -ka planuje kontynuować edukację w kierunku i dziedzinie, która może wykorzystywać tę wiedzę - również póżniej na gruncie zawodowym - to pewnie tak. W innym przypadku ... hmm

Jaki zakres matematyki jest zatem obszarem praktycznych umiejętności dla większości ludzi w życiu codziennym ? 

Dodawanie - odejmowanie , mnożenie - dzielenie. 

Sprawność obliczeń w tych działaniach matematycznych jest nie tylko użyteczna ale również jest doskonałym stymulantem aktywizującym lewą półkulę mózgową. Jeżeli wyniki nie są "wykute na pamięć" ale obliczenia są dokonywane na bieżąco w wyobraźni - stymulowana jest również prawa półkula mózgowa. Mistrzowie sorobanu wyobrażają sobie działania matematyczne poprzez przesuwanie koralików na liczydle - właśnie sorobanie.
Ze względu na konstrukcję tego liczydła mogą znacznie szybciej i bezbłędnie dokonywać obliczeń na wysokich wartościach. Co prawda umiejętność szybkiego liczenia jest spektakularna, jednak to nie ona jest najważniejszym efektem takiego sposobu obliczeń. 

  • Znaczne zwiększenie szybkości przetwarzania danych w mózgu 
  • Umiejętność skupienia w różnych warunkach 
  • a to dopiero początek .. 

To jest właśnie magia ARYTMETYKI MENTALNEJ™ ...Tomasz 
888 570 101
tomasz.m@amakidslodz.pl


Made on
Tilda